site maker
KATLAMALI BROSÜR BASKISI

Broşür; firma, ürün ya da hizmetlerin tanıtımı amacı ile basılan ve en çok kullanılan matbaa materyallerdir. Dikkat çekici ve açıklayıcı reklam materyalleridir. Broşürler sayesinde hedef kitleler, bir firmanın ürünleri ya da hizmetleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu durum, söz konusu firmanın tercih edilebilirliğini arttırmaya yardımcı olur ve hedef kitlelerin artış göstermesi ile birlikte pazarlama faaliyetleri başarıya ulaşır.
Broşürler, müşterilerin talepleri doğrultusunda farklı formlarda basılabilmektedir; tek sayfa olabileceği gibi katlamalı olarak birden fazla sayfanın basımını yapmak da mümkündür. Aynı zamanda, broşür içerikleri yine müşteri taleplerine göre şekillenmektedir. Broşürlerde, yalnızca firma hakkında genel bir bilgi verilebileceği gibi, firmanın tek bir ürünü ya da hizmeti hakkında da bilgi verilebilmektedir.
Broşürler bir matbaa üründür ve farklı kalitelerde basımları gerçekleştirilebilmektedir. Tanıtım ve pazarlama faaliyetleri kapsamında basılan broşürlerin malzeme kalitesi, hedef kitleler açısından oldukça önemlidir. Çünkü hedef kitleler, ellerine aldıkları broşürlerin malzeme kalitesine ve tasarımına bakarak firma hakkında genel bir izlenime ve fikre sahip olurlar. Dolayısı ile firmalar için broşür basımı ile tasarımı özen ve dikkat gerektiren bir iştir.
Broşür Nasıl Tasarlanmalıdır?
Broşürler, matbaaya müşteri olan firma tarafından tamamen baskıya hazır halde teslim edilebildiği gibi broşürlerin tasarımı matbaalar tarafından da yapılabilmektedir. Günümüzde pek çok matbaa, grafik ve içerik tasarımı yaparak da hizmet vermektedir. Burada önemli olan; müşterilerin broşür tasarımının her aşamasına etkin olarak katılması ve matbaalar tarafından yapılan tasarımlara onay vermesidir. Kaliteli ve beklentileri karşılayacak olan broşürlerin ortaya çıkabilmesi için firmaların sürece etkin olarak katılması önem taşımaktadır.
Broşürler, oldukça etkili olan bir reklam materyalidir ve bu reklam materyallerinin başarıya ulaşması için dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. İyi ve başarılı bir broşürde olması gerekenler şunlardır:
♦ Verilmesi istenen ana mesaj broşürün başında ya da broşürün ana kapağında yer almalıdır.
♦ Broşürlerde kullanılan görsel ilgi çekici olmalıdır.
♦ Broşür kolay anlaşılır ve kolay okunabilir olmalıdır.
♦ Broşürlerde tercih edilen renkler birbiri ile uyumlu olmalı ve renk karmaşasından uzak durulmalıdır.
♦ Broşür için tercih edilen kağıt kaliteli olmalıdır.

Hakkımızda

1995 Yılında Hatay Antakyada matbaa hizmetine başlayarak emin adımlarla kurulan ve hızlı gelişen matbaa sektörüne ayak uydurarak 27 yıldır durmaksızın kaliteli hizmet üst düzey müşteri memnuniyeti sağlayarak yoluna devam etmektedir. 

Bize Ulaşın
  • Hakkımızda
  • Ürünlerimiz                                  Hizmetlerimiz


İletişim Bilgileri
0(532) 525 4718
Merkez : Kocaabdi Mah. Kurtuluş Cad. No:128 Antakya / HATAY
Şube : Tayfur Sökmen Cad. Erdem İşhanı Antakya / HATAY